GÜZELLİK GÜNLÜKLERİ

1KRISTINA: ÇALIŞAN ANNE

İki küçük çocuk, bir eş, bir köpek ile ve fotoğrafçı olarak bir kariyer; bu Brooklyn annesini günün ilk ışığıyla uyanmalar, oyun buluşmaları ve düzgün bir cilt bakımında adeta bir sihirbaza dönüştürüyor.

6:00
1 yaşındaki oğlumun uyku sersemi sesiyle gözlerimi açıyorum. O, güne bir gülümsemeyle başlıyor ancak ne kocam ne de ben onunla aynı coşkuyu paylaşamıyoruz. Bugün, günün ilk ışığıyla uyanmada benim sıram.
6:05
Onunla beraber banyoya geçiyoruz. Ben dişlerimi fırçalıyorum, hemen bir saçımı tarıyorum. Bu sırada oğlum da diş fırçalamayı çok sevdiği için otomatik diş fırçasıyla dişlerini suyla fırçalıyor. Henüz diş macununa geçmedik.
6:10
Mutfakta French press için su kaynatıyorum ve bir bardak suya biraz limon sıkıp 30 saniye ısıtıyorum. Sıradaki içeceğim filtre kahvem, biraz hindistan cevizi yağı ekliyorum. Bu sırada, oğlum tıpış tıpış oyuncaklarına gitmiş, küçük odasından birkaçını çıkarmakla uğraşıyor.2
37:00
6 yaşındaki kızım da bize katılıyor. Ben kızım için öğle yemeği hazırlarken – tonbalıklı sandviç, soyulmuş bir havuç (tavşan gibi kemirmeye bayılıyor), parmak peynir, su ve çikolata ikramı – çocuklar meyveli yoğurtlarını yiyorlar. Kızım elbisesini giymek için kaçarken oğlum küçük tabağını yalayıp yutuyor.
8:00
Şimdi kritik zaman. Kızımızı her gün okula götüren kocamı uyandırıyorum. Ev, 30 dakikalığına bir hengameye dönüşüyor.
8:30
Eşim; köpeğimizi, oğlumuzu ve bebek arabasını alırken kızım da çantasını sırtına takıp doğru dışarı! Ben de bu fırsatı değerlendirip bir muz yiyor ve e-postalarımı cevaplıyorum.
9:00
Eşim işe gidiyor. Babasıyla süper vakit geçiren oğlumu ben geri alıyorum.
9:30
Hava çok güzel, bu yüzden oğlumu alıp parka gidiyorum. En sevdiği alan ise kumlu alan. Ben yüzüme Sun+ Güneş Koruyucu Yüz Kremi SPF 30 oğluma Sun+ Çocuklar için Güneş Losyonu SPF 30 kullanıyorum.
8

610:30
Eve döndük. Oğlum uykuya dalarken ben duş alıyorum. Nutra Effects Köpük Temizleyici ile yüzümü yıkıyorum ve Nutra Effects Kırışıklık Karşıtı Gündüz Kremini uyguluyorum. Bacaklarımı hindistan cevizi yağıyla nemlendiriyorum.
7
11:00
Ben bir fotoğrafçıyım, oğlum uyurken fotoğrafları düzenliyorum ve müşterilerimin galerilerine yüklüyorum.
12:30
Öğle yemeği zamanı. Kalan yemekleri ısıtıyorum. Dünkü akşam yemeğimiz lezzetli hindi üzerine siyah fasulye, pilav ve guakamoleydi. Kurt gibi açım! İkinci çocuktan sonra yoğun sabahlarda yemek yemeye pek vakit bulamıyorum.
13:00
Bugün bisiklet turuna çıkıyoruz. Bu oğlum için yeni bir eğlence. Onun işaret ettiği şeylere yorumlar yapmak çok hoşuma gidiyor. Doğayla iç içe olmak, eve döndüğümde daha sakin ve mutlu olmamı sağlıyor.
14:45
Telefonumda bir alarm çalıyor ve oğlumla köpeğim bunu duyduğu için heyecanlanmaya başlıyor. Kızımı okuldan alma zamanı, köpeğim için bir yürüyüşe çıkma, oğlum içinse eğlence zamanı -sadece kardeşi olanlar bilir- demek.
15:00
Çocuklara atıştırmalık olarak fıstık ezmeli elma dilimleri veriyorum. Bugün acilen yetiştirmem gereken işler olduğu için bir saat daha fotoğraflar üzerinde çalışıyorum.
16:00
Akşam yemeğini hazırlamaya başlıyorum. Kızım piyano başında, oğlum kısa bir şekerleme yapıyor.
17:20
Üçümüz çocuk masasının başında oturuyoruz, ton balığı salatası ve ince ince doğranmış peynirli ıspanak (böylece içindeki ıspanakları ayıklayamıyorlar) yiyoruz. Burada yemek yemek hoşuma gidiyor, temizlemesi de kolay oluyor. Sonunda kızımla gürültüden uzak bir şekilde günü hakkında konuşabiliyoruz.
17:50
Akşam yemeği de bitince çocuklar dişlerini fırçalamaya koyuluyor. Oğlumun şarkı listesini açıyorum, bu onun uyku saatinin yaklaştığını da hatırlatıyor -ablasıyla 15 dakikası kaldı-. Onlar kendince bir şeyler oynayıp yataklarında kikirdeşiyorlar ve ben onların fotoğrafını çekiyorum. Onların bu anını bozmak istemiyorum ama kızım çoktan pozunu verdi!
4
18:15
İkisi de yataklarında. Kızım sesli kitabını dinlerken ben oğluma kitap okuyorum. Ve sonra ışıklar kapanıyor.
19:00
Ev sessiz. Bugün, eklemlerimin ve kaslarımın rahatlaması için 30 dakika küvetteydim. Yüzüme siyah noktalardan uzak durması için Clearskin Siyah Noktaların Görünümünü Düzgünleştiren Derinlemesine Temizleyici Maske ile bakım yapıyorum. Zamanının çoğunu başkalarının ihtiyaçları için harcayan annelerin, kendilerine zaman ayırmalarının çok önemli olduğunu düşünüyorum. Eşim yakında evde olacak ve biraz birlikte vakit geçirmiş olacağız. Bu, günü dengeliyor.
5

Yoruma Kapalı