İpeksi Bir Cilt İçin Mükemmel Nemlendirme

Hepimiz yaz aylarında normalden daha fazla su içeriz. Terleme ile birlikte sıvı tüketme ihtiyacımız artar. Bizim susuz kalmamız cildimizin de susuz kaldığı anlamına gelir.

Ayrıca güneş ışınları, deniz, havuz gibi nedenlerle de cildimiz kurur. Rüzgar ve klima gibi dış  faktörlerin de etkisi eklenince cildimizin nem ve bakım ihtiyacı artar.

Cilt bakımı her şeyden önce cildin temel fonksiyonlarını yerine getirmesi için önemlidir.

Derinin üst tabakasının yaklaşık yüzde 10 kadarlık bir kısmını su oluşturur. Bu tabakadaki suyun azalması deride gerilme hissi, çatlama, kepeklenme, kaşıntı ve kuruluğa neden olur.

Su kaybı, vücudun bölgelerine göre farklılıklar gösterir. Kuruluk kollarda, bacaklarda ve gövdede daha belirgin olur; çünkü bu bölgelerde daha az yağ bezi vardır.

su damlalariPeki cilt kuruluğunu önlemek için neler yapabiliriz?

Kısa duş almak, doğal içerikli sabun kullanmak, cildin çok fazla deterjan ve temizlik malzemesi ile temas etmesini engellemek, çok dar giyinmemek ve ofisi nemlendirmek gibi bir kaç küçük önlem alarak cildin nem oranını koruyabiliriz.

Bu önlemlerin yanı sıra yüz, el ve vücut için dışarıdan da takviye de almak gerekir.

Sağlıklı, ipeksi ve yumuşak bir cilt için Avon Care Serisinin yazın en büyük destekçiniz olacak.

Serinin aloe vera, shea yağı ve E vitamini içeren kremi cildinizi nemlendirirken, aynı serinin kakao yağı ve E vitamini içeren kremi nemlendirmenin yanı sıra canlı bir görünüm de kazandıracak. Papatya ve yulaf özlü krem ise cildinizi hem besleyecek hem de yumuşatacak.

Yoruma Kapalı