Akneyle Mücadele

Akneyle mücadele: Akne nedir?

 

Halk arasında sivilce olarak da bilinen akne, günümüzün en sık rastlanan cilt sorunlarından biridir. Akne problemi siyah veya beyaz noktalar, sivilceler ve bazen de kistler şeklinde kendini gösterir. Genellikle yüz, sırt, omuzlar ve göğüs bölgesinde görülür.

 

Ergenlik çağında cildin yağlanmasıyla başlayan bu cilt rahatsızlığı,  tedavi edilmediği takdirde iyileşmesi uzun sürebilir. Ayrıca akneler doğru yöntemlerle tedavi edilmediğinde cildinizde kalıcı izler bırakabilir.

Akneyle mücadele sabır ve irade gerektiren bir süreçtir

 

Ergenlik çağında ve cildinizde akne oluştuğu her çağda cildinizin daha yoğun bir bakıma ihtiyacı vardır. Bu dönemde ellerinizi mümkün olduğunca yüzünüzdeki akne lezyonlarından uzak tutun; sivilcelerinizi sıkmaktan, koparmaktan sakının ve ellerinizin temizliğine dikkat edin. Cildinizi sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez ılık su, temizleyici ve toniklerle temizleyin.

 

Sabun seçiminde cildinizi tahriş etmeden ve kurutmadan kirden arındırabilecek ürünleri seçmeye özen göstermelisiniz.

Akneyle mücadele için kullanılması önerilen ürünler

 

Akne sorununuzda Avon yanınızda. Cildinizde akneye meyilli bir görüntü var ve bu durumda kullanmanız gereken ürün seçiminde tavsiyeye ihtiyacınız varsa doğru yerdesiniz. Doğru ürünleri seçerek işinizi oldukça kolaylaştırabilirsiniz.
Salisik Asit ve Fast Clear teknolojisiyle geliştirilmiş olan Clearskin Clear Emergency Leke Görünümünü Düzgünleştirici Jel, 3 saatte cildinizdeki akneye meyilli görünümü düzgünleştirmeye başlar.[2] Cildin daha pürüzsüz bir görünüme sahip olmasına yardımcı olur.

 

Mineralli Maske , Ferahlatıcı, Sıkılaştırıcı Tonik ve Jel Temizleyici 3’lüsünden oluşan Clearskin Pore Penetrating serisiyle cilt bakımınızı bir rutine oturtun. Clearskin Pore Penetrating Mineralli Maske, minerallerle zenginleştirilmiş formülüyle cilt yağını önemli ölçüde azaltmaya yardım eder. Cildinizi serinleten ve kurutmadan derinlemesine temizlik sağlayan Clearskin Pore Penetrating Ferahlatıcı, Sıkılaştırıcı Tonik genç ciltlerde geniş gözenek görünümünü hafifletmeye yardımcıdır.
Yağ içermeyen Clearskin Pore Penetrating Jel Temizleyicigözeneklerin temizlenmiş ve arınmış bir görünüme kavuşmasını sağlar ve ciltte yumuşacık bir his bırakır.

Aknelerin moral bozucu olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Akne ile mücadeleniz boyunca düzenli cilt bakımı yapıp, bunu bir rutin haline getirirseniz emeklerinizin karşılığını alacaksınız…

 

Yoruma Kapalı