Gözenek Sıkılaştırma

Gözenek Sıkılaştırıcı Ürünlere En Çok Hangi Ciltlerde ve Hangi Dönemlerde İhtiyaç Duyulur?

Gözenekler deride bulunan yağ bezi kanallarının ve bu kanallarda bulunan kıl foliküllerinin hava ile temas noktasıdır. Yağ bezi kanallarından salgılanan ve gözenekler aracılığı ile derinin yüzeyine ulaşan sebum adı verilen salgı sayesinde deri bakterilerden ve diğer dış etmenlerden korunmuş olur. Gözeneklerin büyüklüğü temel olarak genetik özelliklerden ve cildin yağlılık durumundan etkilenir. Büyük ya da küçük gözeneklere sahip kişilerde gözenek sıkılaştırmaya yönelik cilt bakımı iyi yapılmazsa gözeneklerde biriken yağ ve kir gibi maddelerden dolayı gözeneklerde genişlemeler başlar.

 

Yaşın ilerlemesinden ve zararlı güneş ışınlarından dolayı oluşan hasarla cildin üst tabakası kalınlaşır ve ölü deri atımı hızı ciddi oranda düşer. Ölü deri hücrelerinin gözeneklerde birikmesi ve yaşla birlikte kolajenin azalmasına bağlı olarak cildin sarkması da gözeneklerde büyümelere sebep olur. Kısacası gözenek sıkılaştırıcı ürünlerin ergenlik çağından itibaren kullanılması akneye bağlı gözenek büyümesini engelleyecek, ilerleyen yaşlarda kullanılması da yaşlanmaya bağlı gözenek büyümesini engelleyecektir.

Gözenek Sıkılaştırma Yöntemleri Nelerdir?

Gözenekleri kökünden yok etmek mümkün değildir, ve eğer böyle bir metot geliştirilmiş olsa bile bu sağlıklı olmazdı. Çünkü derimiz gözenekler sayesinde nefes alır. Doğru bir gözenek sıkılaştırma bakımı gözenekleri küçültmeyi amaçlamalıdır. Hem ciltte yağlanmaya bağlı hem de ölü hücre tabakasının atılamayıp gözeneklerde birikmesine bağlı gözenek genişlemesinin önüne düzenli cilt temizleyici ve gözeneklerde ölü hücre tabakasının birikmesini engelleyen peeling yapıcı ürünlerle geçilebilir. İçeriğinde kolajen, A vitamini ve meyve asidi olan ürünler gözenek sıkılaştırma etkisine sahip oldukları için tercih edilmelidir.

Avon Gözenek Sıkıştırıcı Ürünleriyle Sonsuza Kadar Küçük Gözeneklere Sahip Olun!

Avon’un cildinizi her zaman hayal ettiğiniz pürüzsüz ve küçük gözenekli görünüme ulaştırmak için ürettiği gözenek sıkılaştırma ürünlerinden Clearskin Blemish Clearing Sıkılaştırıcı Tonik ve Clearskin Pore Penetrating Ferahlatıcı, Sıkılaştırıcı Tonik, cildi temizler ve akneye meyilli ciltlerdeki geniş gözeneklerin küçülmesine yardımcı olur. Gözeneklerin küçülmesi zaman alan bir süreçtir. Bu yüzden gözenek sıkılaştırma ürünleri düzenli bir şekilde kullanılmalıdır.

genis

Yoruma Kapalı