Olgun yaş aknesi ile nasıl başa çıkılır?

Nora Romi AVON Anew Hydro-Advance Nemlendirici Serisi’ni Öneriyor!Nora Romi

Nora Romi kimdir?
 
Hürriyet, Milliyet, Yeni Yüzyıl gazeteleri ve çeşitli dergilerdeki çalışmalarının ardından şimdi okurlarıyla www.benimgibi.com sitesindeki yazılarıyla buluşuyor.
 
twitter-iconfacebook-iconinstagram-icon
Nora, güzellik sırları ve hayatın içinden faydalı bilgilerle burada olacak. Kaçırmayın!
BGLogo

 

Artık bu işe kökünden bir çözüm bulmanın vakti geldi! Aramızda hala “olgun aknesi” ile başa çıkanlar var değil mi? Telaş yok, mükemmel bir planımız var…

Genç yaşlarda “geçti, gitti” dedik, sivilce kelimesini lugatımızdan kaldırıyorduk ki bir baktık yıllar sonra tekrar kabusumuz oldu! Endişelenmeyin, bu durumu sadece siz yaşamıyorsunuz ama bir daha da yaşamamanız için planımız hazır! İşte olgun yaş rehberi… Neden kendini gösteriyor? Nasıl kurtulmalı?

Yüz temizliği şart!

Yüzünüzü sabah akşam yıkayarak, gözeneklerde yağların toplanmasını önlemiş olursunuz. Ancak bu işlemi cildi fazla ovalamadan yapmanız daha doğru olur… Neticede zımpara yapmıyoruz değil mi? Gözenekler açılmaya başladığı zaman cildin sıkılaştığını hissedersiniz. Bu, iyi bir işarettir. Önerimiz; Avon Clearskin Blemish Clearing Köpük Temizleyici. Bu ürün sayesinde, gün içerisinde maruz kaldığınız kirli hava ve yüzde kalan makyaj kalıntılarını derin, etkili bir şekilde temizleyebilirsiniz…

Cildiniz için ne kullanıyorsunuz?

Akne oluşumuna sebep olabilecek bir diğer neden ise, yüzünüze kullandığınız ürün.  Yani cildiniz için en doğru ürünü bulmanız gerekiyor. Ne fazla yağlı ne de içerdiği nemlendirici oranı fazla yüksek. Bunun için; Anew Vitale Jel Temizleyici tam aradığınız! Bu ürünle cildinizi etkin bir şekilde temizlemiş, arınan cildi nemlendirmeye hazırlamış olursunuz!

Her şeyin başı stres!

Hayatınız adeta bir karmaşaysa ne yazık ki bu zaman zaman yüzünüzden anlaşılabiliyor. Size şu an stresten uzak durun demek ne kadar faydalı olur bilinmez ama bundan dolayı oluşan akneli görünüm için çözümümüz; günde en az 8 saat uykunuzu almanız. Bunun dışında stresle başa çıkabileceğiniz bir başka aktivite de egzersiz yapmak! Spora gitmek, kan akışını hızlandırıyor ki bu cildinizin daha sağlıklı ve dinç görünmesini sağlıyor, bir de kortizol seviyesini yükselttiği için uyumanızı kolaylaştırıyor. Böylece hem cildiniz hem siz fayda sağlamış oluyorsunuz.

Nasıl besleniyorsunuz?

Eee biraz karbonhidrat biraz da şekeri fazla kaçırınca, o kırmızı, sinir bozucu akneli görünümden nasıl kurtulacağız ki? Sadece bir ay sabrederek, şekeri, ekmeği ve yağlı yiyecekleri beslenme rutininizden azaltın farka inanamayacaksınız! Madem tüm sorunları masaya yatırdık, oyun başlasın! Bakalım kazanan kim olacak?

Yoruma Kapalı