Cilt Tonu Bozuklukları

Cilt Tonu Bozuklukları Nasıl Oluşur?

 

Cildiniz, yaşam stilinizin, beslenme alışkanlıklarınızın, duygusal gelgitlerinizin ve genetik yapınızın aynasıdır. Yüzünüzde sivilceler çıktığında ya da cildiniz doğal rengini yer yer kaybettiğinde mutlaka cildinizin sıkı bir bağ içinde olduğu faktörlerden birinde ya da birkaçında bir problem var demektir.

 

Cilt tonu bozuklukları, her yaşta görülebilen bir cilt problemidir. Genelde UV ışınları gibi çevresel faktörlerden oluşan cilt tonu bozukuları bazen de sadece vücudun doğal süreci olan yaşlanmaya bağlı olarak oluşur. Kendini korumaya çalışan cildin savunma mekanizması melanin üretir. Çevresel stresörlere aşırı maruz kalmak, cildin kendini aşırı koruma isteğini beraberinde getirir, ve normalden fazla melanin üretilir. Bu da cilt tonu bozukluklarına sebep olur.

 

Cilt tonu bozukluklarına sahipseniz yapabileceğiniz en kötü şey oturup bu problemin geçmesini beklemektir. Çünkü cilt tonu bozuklukları kozmetik bir problem olduğu gibi ciddi tıbbi problemlerin de habercisi olabilir. Neyse ki artık cilt tonu bozuklukları ile hem kozmetik hem de tıbbi olarak savaşabilecek donanıma sahip bir dünyada yaşıyoruz!

 

Cilt Tonu Bozuklukları ile Nasıl Mücadele Edebilirsiniz?

 

Cilt tonu bozuklukları ile hem gün ışığına maruz kaldığımız gündüz saatlerinde, hem de cildin kendini onardığı gece saatlerinde mücadele ederek en etkili sonucu elde edebiliriz. Cilt tonu bozukluklarına sahip olmasak bile, gündüz saatlerinde, ten rengimize ve güneşe maruz kalma derecemize bağlı olarak  güneş koruma derecesini (SPF) seçtiğimiz, fakat en az 30 güneş koruma faktörlü Avon Sun+ Hassas Ciltler için Güneş Koruyucu Yüz Kremi SPF30 kullanmalıyız.

 

Eğer cilt tonu bozukluklarına sahip isek, hem SPF özelliği olan hem de cilt tonu bozuklukları ile savaşan bir gündüz kremini ister tek başına ister daha yüksek SPF’li bir güneş kremi ile birlikte kullanmak en mantıklı çözüm olacaktır. Gündüz kremlerinin yanı sıra, cildinize uygun bir gece kremi ile cilt bozukluklarına savaşta vücudunuza destek vermelisiniz.

Cilt Tonu Bozukluklarına Dut Özlü Ürünleriyle Avon Dokunuşu

 

Avon sizlere Solutions Perfect Tone Berrak Görünüm Veren Gündüz Kremi SPF 20 ve Solutions Perfect Tone Berrak Görünüm Veren Gece Kremi ile benzersiz bir seçenek sunuyor. Dut özünün cilt tonunu düzgünleştirici ve koyu renkli noktaların görümünü azaltıcı özelliklerinden yararlanan bu gece ve gündüz bakım serisinin düzenli kullanımı özlemini çektiğiniz lekesiz ve düzgün cilt görünümüne kavuşmanızda en büyük yardımcınız olacaktır. Tabi güneş koruma faktörü size uygun olan Avon güneş bakım ürünlerinizi de kullanmayı ihmal etmeyin!

Yorum yazabilmek için giriş yapmış olmalısınız.