İlk Yaşlanma Belirtileri

İlk yaşlanma belirtilerinden korkmayın

İnsan, yaşamı boyunca, aynada kendi fiziksel değişimine tanık olur. İlk makyaj, ilk kuaför deneyimi, ilk sivilce… Zaman ilerledikçe yüzümüzdeki bir takım değişimlere aynada rastlarız ve bazılarını değiştirmek, özellikle de yaşlanmayı yavaşlatmak isteriz.

 

Çok sevdiğimiz güneş, vücudumuzda bulunan D vitaminini aktive etmeye yardım eder ve bizi depresyondan korur. Son yıllarda ozon tabakasının incelmesiyle tam olarak filtrelenemeyen UVA ışınları cilt yaşlanmasına, UVB ışınları de ciltte güneşten kaynaklanan lekelerin oluşmasına sebep olur.  Bunun yanında, sigara ve alkol kullanımı, hava kirliliği ve stres de cildi yaşlandıran başlıca faktörlerdendir.

 

Çok hassas olan cildimiz, ilk yaşlanma belirtileri gösterdiğinde, bu uyarıların gözden kaçırılmaması gerekmektedir. İlk sinyaller kaz ayakları olarak adlandırılan göz çevresindeki kırışıklıklar ve alındaki kırışıklıklardır. 20’li ve 30’lu yaşlarda ortaya çıkan bu ince çizgilerin engellenmesi ve düzeltilmesi imkansız değildir. Cilt kremleri ne kadar erken kullanılmaya başlanırsa o kadar etkili olur.

 

İlk yaşlanma belirtilerine karşı önlem almak önemlidir

 

Göz çevresinde oluşan kaz ayaklarını parmaklarınızı şakaklarınıza yerleştirip dışa doğru hafifçe çekip bırakma suretiyle yaptığınız nazik masajla selamlamalısınız. Yaş ilerledikçe kaz ayaklarına ek olarak gözaltı torbaları ve şişlikler de hayatımıza girer. Cilt renginin bozulmaya başlaması ve burundan ağıza inen, marionette lines olarak adlandırılan çizgilerin de sarkmaya başlamasıyla cildinizde alarm çalmaya başlamış ve ciddi önlemler almanız gerekiyor demektir!

 

Kaz ayaklarıyla olabildiğince geç tanışmanın yolu ise cildi her gün nemlendirmekten geçer. İlk yaşlanma belirtilerini ertelemek için UV ışınlarına karşı koruma sağlayan güneş kremleri kullanın. C vitamini, meyve asitleri ve retinol gibi serbest radikallerle savaşan antioksidan maddeler içeren nemlendirici kremler de ilk yaşlanma belirtilerini geciktirmenizde yardımcı olacaktır.
Doğru beslenmek, yaşlanmaya karşı iyi bir defans olabilir. Sigara kullanıyorsanız bırakmalı, dışarda çok fazla zaman geçiriyorsanız güneş kremlerini yanınızdan ayırmamalısınız.

İlk yaşlanma belirtileri, cildinize karşı sorumluluklarınızın arttığını gösterir

 

Öncelikle panik yapmayın çünkü ilk yaşlanma belirtileri üzerineyapılan bilimsel çalışmalar Avon’un ilk yaşlanma belirtileri ürünlerinin yapılışına rehberlik ediyor. Avon, aynaya baktığınızda gülümsemenizden bir şey kaybetmemeniz için size farklı çözümler üretiyor.
Avon’un ilk yaşlanma belirtilerine karşısunduğu Anew Reversalist Complete Renewal Hızla Etki Eden Sıkılaştırıcı Serum cilt katmanları arasındaki bağları yeniler, ince çizgi ve kırışıklıklarınızın görünümünü azaltır. Anew Reversalist Yenileyici Gündüz Kremi ise sizebir haftada yenilenmiş bir ciltgörünümü sağlar. 112 panelistin katıldığı 4 haftalık tüketici çalışmasında gözlemlendiği gibi bu krem, elastin üretimini %30’ a kadar artırarak cildin daha esnek olmasını sağlar. In vitro test sonuçlarında görüldüğü üzere cildin görünümü düzelir ve cilt hücreleri yenilenir.

 

Bırakın, ilk sivilcenizden beri yardımınıza hazır olan Avon, ilk yaşlanma belirtilerinizde de gecegündüz yanınızda olsun!

Yoruma Kapalı