Kuru Cilt Bakımı

Kuru cilt bakımının ihmal edilmesi kırışıklıklara davetiye çıkarır

 

Cildiniz, mevsimlere elbise dolabınız kadar kolay uyum sağlayamayabilir. Cildin yapısından kaynaklanan kuruluğun yanı sıra, dış faktörlerin etkisiyle de ortaya çıkan cilt kuruluğu sık rastlanan bir durumdur. Cildin üst tabakasının yüzde 10’luk bir miktarı sudan oluşmaktadır ve yaşlandıkça bu tabakada hapsedilen sıvı azalarak ciltte çatlama, kaşıntı ve kuruluğa yol açar. Kuru cilde bakım yapmadan kendi haline bırakmak, cildin soğuktan ve sıcaktan daha derinden etkilenmesine, kırışıkların erken oluşmasına ve mevcut kırışıkların derinleşmesine neden olur. Cilt kuruluğunu tetikleyen faktörler sık duş alma, banyoda uzun vakit geçirme, suyun sıcaklık/soğukluk derecesinden kaynaklanan tahriş, kuruma ve kızarıklıklar olarak gösterilebilir.

Kuru cilt bakımı hassasiyet gerektirir

 

Cilt tipinizi en iyi siz tanır, ihtiyaçlarını en iyi bilirsiniz. Kuru cilde sahip olmak, hassas bir cilde sahip olmak demektir. Kışın kardan adam yapmak istediğinizde nemlendiriciniz ve tam takım koruma kalkanlarınız olan eldiven, şapka, atkınız eksik olmamalı; yazın ise spontane gelişen tatil planlarınızda, koruyucu güneş kreminiz daima yanınızda olmalı, şezlongunuzda güneşlenirken uyuyakaldığınızda şemsiyeniz uçmamalıdır. Durum bu kadar hassasken, sağlıklı ve nefes alabilen bir cilde sahip olmak emek ister.

Kuru cilt bakımı için öneriler

 

Doğru seçilen bir nemlendirici cildinizin üzerinde bir koruma tabakası oluşturarak suyun dışarı atılmasını engeller, böylelikle tahriş ve kızarıklıklara karşı etkili bir önlem alınmış olur.

Avon ‘un sunduğu Deniz Yosunu Kompleksi içeren Solutions Hydra Beyond serisinin ayrılmaz ürünleri, Baltık Denizi’nden elde edilen besleyici yosun ile formüle edilmiştir. Nemlendirici losyon ile temizlenen cilde uygulanan yoğun nemlendirici krem, cildinize ekstra nem sağlarken besleyici bir bakım yapar. Solutions Hydra Beyond Nemlendirici Göz Çevresi Kremi ise göz çevresini nemlendirerek güçlü bir bakım sağlar. Yosunun nemi hapseden özelliğiyle formüle edilen Solutions Hydra Beyond serisi, kuru ve hassas ciltler için idealdir. Solutions Hydra Beyond Yoğun Nemlendirici Krem’in deniz yosunu kompleksi sayesinde cildinizi 48 saate kadar yoğun bir şekilde nemlendiği klinik çalışmalar ile sabitlenmiştir, gece kremi olarak kullanıma uygundur. Mükemmel bir cilde sahip olmak herkesin hayali olabilir. Avon ile hayalinize bir adım daha yakınsınız.

 

 

kuru_cilt1 kuru_cilt2

Yorum yazabilmek için giriş yapmış olmalısınız.