Olgun Cilt Bakımı

Olgun Ciltlerde Görülen En Yaygın Problemler Nelerdir?

Yağlı, karma ya da kuru; tüm cilt tipleri belirli bir dönemden sonra özel bakım gerektirir. 40 yaş ve üstü ciltler olgun cilt olarak kabul edilir ve yaş olgunlaştıkça cilt incelmeye başlar.  Özellikle menopoz sonrası, kadınların cildi ciddi bir seviyede incelir, bu da leke ve çizgi oluşumuna sebep olur. Menopoz döneminden geçen kadınların östrojen seviyelerinde artış meydana gelir, bu da daha önce sivilce problemi yaşamayan kadınların dahi sivilce problemiyle karşılaşmasına neden olabilir. Olgun cilde yapılan bakımın yalnızca yaşlanma karşıtı bir bakım olduğu düşünülür. Aslında gerçekleştirilecek bakım, cildin yenilenerek canlılığını korumasını sağlar ve ömrünü uzatır.

Olgunluk Dönemi ve Cilt Bakımı

Cildinize ne kadar iyi bakarsanız bakın, olgunluk dönemiyle birlikte cildinizin nasıl bir değişim göstereceğini kestiremeyebilirsiniz. Bu nedenle, cildin ekstra hassas olduğu bu dönemde, hem gündüz hem de gece bakımı yapmak olgun cilt için büyük önem taşır.

Gündüz kremleri olgun ciltleri, gün içerisinde ışık, stres, sıcaklık gibi farklı faktörlere karşı korurken, nem ve ışıltısını kaybetmemesine yardımcı olur. Gece kremleri ise, cildi gece boyunca onarır, ve uzun süreli kullanıldıklarında cildi yeniler ve canlılığını geri kazanmasını sağlar. Bu iki bakımın birlikte uygulanması ile, olgun cilt gündüz boyunca dış etkenlere karşı savunma halindeyken, gece boyunca da dinlenme ve yenilenme şansı bulur.

Bu bakıma ek olarak nemlendirici kremler de, olgun ciltler için bakımda önemli bir yere sahiptir. Ciltte bulunan yağ hücrelerinin yavaş yavaş işlevini yitirmesi sonucu, yığılarak cilt üzerinde katmanlar oluşturması ciltte kuruluğa davetiye çıkartır. Bu nedenle cilt nemlendirilmeye daha fazla ihtiyaç duyar.

Avon’dan Olgun Ciltler İçin Tam Savunma

Olgunluk döneminde cildinizi korumak ve canlı tutmak için Avon’un cilt bakım ürünlerine başvurabilirsiniz. Cilt bakım rutininizin vazgeçilmez parçası olan cilt temizleme adımınızda Anew Ultimate 7S  Temizleyiciyi listenize mutlaka eklemelisiniz. Güneşin zararlı etkilerinden korunmak, aynı zamanda da daha genç bir cilde sahip olmak istiyorsanız, onarıcı formülü ve kırmızı salkım çiçeği özü ile Avon’un Solutions Ageless Bloom Sıkılaştırıcı Gündüz Kremi SPF 20 tam size göre. Gece bakımınızı ise Avon’un aynı serisinden olan Solutions Ageless Bloom Cilt Biçimlendirici Gece Kremini kullanabilirsiniz.

Pürüzsüz bir cilt tonu ve canlandırıcı bakımı aynı anda uygulamak isteyenler için ise Anew Clinical Absolute Even Cilt Tonu Görünümünü Düzgünleştirici Kremharika bir yardımcı. Avon’un olgun ciltler için özel olarak geliştirdiği bu formül, 4 farklı cilt tonu bozukluğu—koyu renk noktaların görünümü, cilt lekelerinin görünümü, çilli görünüm ve düzensiz cilt tonu görünümü— ile mücadele ederken size lekesiz bir cilt sunar.

Unutmayın; cildiniz, olgunluk  öncesinde olduğu kadar sonrasında da aynı sıklıkla korumaya ihtiyaç duyacaktır. Avon’un sunduğu ürün yelpazesinden seçeceğiniz etkili bir cilt bakım ürünüyle cildinizin canlılığını korumak sizin ellerinizde.

 

Yoruma Kapalı