Her yaşta güzellik: 30’lar…

Nora Romi AVON Anew Hydro-Advance Nemlendirici Serisi’ni Öneriyor!Nora Romi

Nora Romi kimdir?
 
Hürriyet, Milliyet, Yeni Yüzyıl gazeteleri ve çeşitli dergilerdeki çalışmalarının ardından şimdi okurlarıyla www.benimgibi.com sitesindeki yazılarıyla buluşuyor.
 
twitter-iconfacebook-iconinstagram-icon
Nora, güzellik sırları ve hayatın içinden faydalı bilgilerle burada olacak. Kaçırmayın!
BGLogo

 

Cilt bakımı ve güzellik söz konusu olduğunda her yaş ayrı bir önem kazanır. Biz de her yaş grubundaki kadınlar için en iyi cilt bakım uygulamalarını mercek altına aldık. İşte bu haftanın şanslı 30’luları için en etkili öneriler…

Evet, o son mumu üfleyip dileğinizi diledikten sonra resmi olarak 30’lara adım atmış bulunuyorsunuz. Bu yüzden artık cildinizle daha fazla ilgilenmenin ve onu ciddiye almanın vakti geldi. Öylee saatlerce güneş altına yatmakmış, kar kışta nemlendiricisiz evden dışarı adım atmakmış 20’lerinizle birlikte onları da geçmişe gömmeniz gerekiyor… Bu dakikadan sonra adım adım daha sağlıklı bir cilt için çalışıyoruz.

Temiz bir cilt

Her sabah mutlaka yüzünüzü yıkamayı ihmal etmeyin. Özellikle de akşam yatmadan önce makyajınızı çıkarmadan uyumayın. Bu rutin cildinizi korur ve siz uyurken yenilenmesine yardımcı olur. Bizim önerimiz ise: Anew Reversalist Complete Renewal Yenileyici Köpüren Krem Temizleyici

Peeling’i akşama saklayın

Peeling’i gün içerisinde yapmak yerine akşam saatlerinde uygulamayı deneyin. Uyumadan önce cilt kendini yenileme sürecine aldığı için ölü cildi bu saatlerde nazik bir şekilde temizlemek daha sağlıklı bir hareket olur.

Koruma kalkanınız olsun

Gün içerisinde maruz kaldığınız kirli hava ve güneşin zararlı ışınlarından cildinizi korumanız gerekiyor. Bunun için, yapmanız gereken antioksidan içeren serum veya kremi, güneş koruyucu ile birlikte kullanmanız. Bizim önerimiz: 25 SPF içeren, Anew Reversalist Yenileyici Gündüz Kremi.

Güneş ışınlarına dikkat

Kışın da dahil olmak üzere yılın 365 günü mutlaka güneş koruyucu- UVA/UVB kullanın! Avon Anew Clinical E-Defence ile olumsuz çevre koşullarına karşı 24 saat koruma* sağlayabilirsiniz. Zaten bunca yıldır güneşin altında yeterince vakit geçirmediniz mi? Biraz uzak durmanın hiç bir zararı olmaz aksine, size faydası bile var…

*Losyon ve krem bir aradakullanıldıgında, serbest radikallerden koruma.

In vitro test sonuçları.

Nemlendiricilerin gücü adınaaa

Cildinizin ve vücudunuzun, yeteri kadar nemlendiğinden emin olun. Eee tabii bunun yanında artık saatler süren duşlarınız da mümkün oldukça daha aza indirin. Su sıcaklığını ise kaynar sudan biraz daha ılığa ayarlayın ve duş jelinizi nemlendirici içeren ürünlerden yana kullanın.

Günde en az iki kere

Özellikle de sonbahar ve kış mevsiminden vücudumuzun her zamankinden daha fazla kurumaya başlar. Bunun çaresi ise günde iki kere vücut kremini kollardan başlayıp bacaklara uygulamak.

Susuz kalmayın

Gün içerisinde en az 8 bardak su için! Su içmek size ekstra bir yük gibi geliyorsa, suyun içine limon ve limon suyu ekleyerek, işe biraz eğlence katabilirsiniz…

 

Yoruma Kapalı