Duştaki Nemlendiriciniz

Cilt bakımı çok vakit  alıyor dediğinizi duyar gibiyiz…

Kabul etmelisiniz ki zamanla yarışanların, çalışan kadınların, kendine ayıracak vakti olmayan annelerin de cilt bakımına ihtiyacı var.

Sağlıklı bir cilt için önce onu içeriden beslemek gerekiyor. Bol su içmedikçe, dengeli beslenmedikçe sağlıklı bir cilde sahip olmak mümkün değil. Ciltteki nem dengesinin muhafaza edilmesi öncelikli, çünkü vücutta oluşan su eksikliğinde önce ciltteki hücrelerden su çekiliyor, cilt, dayanıklılığını kaybediyor, cildin enzimleri ve fonksiyonları kısıtlanıyor.

Cildi kurutan dış faktörlere banyo sonrası havluyla iyice kurulanmak da eklenince ciltteki nem oranı önemli derecede azalıyor.

Cildin kurumasıyla, çatlaklar, pul pul dökülmeler, kırışıklıklar oluşuyor, cilt esnekliğini ve gerginliğini kaybediyor.

prod_1188171_1_613x613Bu noktada vücut peelinglerine ya da masaj uygulamalarına vaktiniz olmasa bile cildinizin nem oranını dengelemeniz gerekiyor.

Avon cildine bakmak isteyenler ama duştan sonra krem sürmeye vakti olmayanlar için kurtarıcı bir ürün geliştirdi. Jojoba yağı, A ve E vitaminlerini içeren Skin So Soft in-shower, vücudu duştayken nemlendirme imkanı sunuyor.

Her duşta cildinizi yenilemek için, vücudunuzu duş jeliyle yıkayın ve durulayın. Ardından tüm vücudunuza vücut losyonunu uygulayın ve tekrar durulayın. Losyonun emilmesini beklemenize gerek olmadan ve yapışkanlık hissi duymadan, yumuşaklığı cildinizde hissedeceksiniz…

Yoruma Kapalı