25 Yaş Cilt Bakımı

25 Yaş ve Cilt Bakımı

Tüm bedenimizde olduğu gibi cildimizde de yılların etkilerini görmek kaçınılmazdır. Cildinize bu zamana dek nasıl davrandıysanız, geri dönüşünü de aynı şekilde alırsınız. Cildin altyapısının hazırlandığı 20li yaşlarda cilt bakımının değeri genellikle, 30’lu yaşlara gelindiğinde anlaşılır. Bu nedenle geç kalmadan, bir an önce cildinizi tanımalı ve önlemlerinizi almaya başlamalısınız.

25 Yaş Cilt İçin Ne İfade Ediyor?

25 yaş, cilt tipi ve karakterinin oturmaya başladığı, böylelikle de cilt problemlerinin belirginleştiği bir dönemin başlangıcıdır. 20’li yaşlarınızın başından itibaren cilt tipinizi iyi tanımak ve ihtiyaçlarını doğru tespit etmek size hem vakit hem de enerji kazandıracaktır. Bu noktada cilt tipiniz ne olursa olsun, cildinizin en temel ihtiyacı temiz tutulmasıdır. Çünkü temiz tutulmayan cilt nefes almaz ve kendini yenileyemez.

25 yaş cilt bakımında bir diğer önemli nokta da cildi güneşten korumak ve nemli tutmaktır. Bu nedenle cilt ihtiyacınıza uygun olan güneş kremini seçmek ve düzenli olarak cildinize uygulamak, şimdi etkilerini görmeseniz de, ileride sizi oldukça rahatsız edebilecek sonuçlara yol açmadan güneşin zararlı etkilerini azaltacaktır.

25 yaş cilt bakımının belki de en önemli noktası, cildin hassas yerlerinde başlayan ya da başlama sinyalleri veren kırışıklıklara karşı önlem almaktır. Çünkü bu dönem, özellikle göz çevresi için ekstra bakım gerektirenzorlu bir dönem olacaktır. Çizgilerin derinleşmemesi için, göz çevresindeki kırışıklıklara karşı hazırlanmış ürünleri tercih etmelisiniz.

Kritik Dönem İçin Kusursuz Savunma: Avon’un 25 Yaş Cilt Bakım Ürünleri

Cildiniz için en kritik dönem olan 20’li yaşlar için olan bakım rutini zor görünebilir. Ancak, ileriki yaşlarda cildinizin nasıl gözükeceği de bu yaşlarda belli olur . Öncelikli olarak en sık ve düzenli kullanmanız gereken ürün temizleyiciler olmalı.  Avon’un 25 yaş ve üstü için özel olarak ürettiği Anew Vitale Jel Temizleyici,  cildi derinlemesine temizleyerek nemlendirilmeye hazır hale getirir.

Yalnızca yaz aylarında değil, her mevsimde cildimizi tehdit eden güneş ışınlarına karşı her zaman güneş koruyucu içeren ürün kullanmalısınız. Avon’un hem koruyucu hem de nemlendirici özelliği olan Hassas Ciltler için Nemlendirici Güneş Kremi  hassas cildinizi güneşten korur ve derinlemesine nemlendirir. Bu yaşlarda oluşmaya başlayan ince çizgi görünümüyle Avon’un Anew Clinical Pro İnce Çizgi Görünümünü Düzgünleştirici Kremi  başa çıkar.

Avon ürünleriyle cilt yaşlanmasına karşı cildinizi ne kadar erken savunmaya başlarsanız cildiniz de yaşlanmayla o kadar uzun süre savaşacaktır. Bunu sakın unutmayın!

 

K10-2014 sf. 103-104

Yoruma Kapalı