35 Yaş Cilt Bakımı

35 yaş, cilt hücrelerinin kendilerini yenilemeyi yavaş yavaş bıraktığı dönemin başlangıcıdır. Bu nedenle, cildimiz bu süreçte  yavaşlayan hücreleri hızlandırmak için bizlerin yardımına ihtiyaç duymaktadır. 35 yaş cilt bakımı, eğer düzenli ve etkili bir biçimde yapılacak olursa, cildiniz bu dönemi kolaylıkla ve “genç” bir görünümle atlatacaktır. Unutmayın, önemli olan, bu dönem boyunca cilt hücrelerinizi harekete geçirmek ve onlara ihtiyaç duydukları enerjiyi sağlamaktır.

35 Yaş Cilt Bakımı ve En Temel Problemler

Cilt hücrelerinin kendini yenilemesinin yavaşlamasıyla birlikte, en sık karşılaşılan problem göz altı sarkmaları ve torbalanmalardır. Bu döneme dek cildinize iyi davranmış ve bakımını aksatmamış olsanız dahi, uyku düzeni, sigara ve alkol gibi alışkanlıklarla orantılı olarak bu tarz cilt  problemlerine rastlayabilirsiniz. Bu nedenle, iyi bir cilt korumasının yanı sıra, dikkatli beslenme ve uyku da cilt problemleri ile savaşta büyük önem taşımaktadır.

Cilt temizliğinin artık her yaştaki cilt için bir zorunluluk olduğunu biliniyor. 35 yaş cilt bakımı için de cilt temizliği oldukça kritik önem taşımakta. Özellikle hafif bir makyaj tercihi ve makyaj sonrası temizliği, cildin yaşlanma sürecini yavaşlatmaya yardımcı olacaktır.Temizleyicilere ek olarak, yüz maskeleri de hücreleri harekete geçirerek, cilt görünümünde ışıltı sağlayacaktır.

35 Yaş Cilt Bakımı için Hangi Ürünler Tercih Edilebilir?

Cilt bakımınıza sabah rahatlatıcı ve nemlendirici bir losyon ile güzel bir başlangıç yapabilirsiniz. Avon’un geliştirdiği Solutions Hydra Beyond Nemlendirici Losyon SPF 15, deniz yosunu formülüyle, suyu cilde hapseder ve ihtiyacınız olan nemi sağlar. Gün içinde  güneşin zararlı etkilerinden korumak için Avon Sun+ Hassas Ciltler için Nemlendirici Güneş Kremi SPF 25 de tercih edebilirsiniz.

Cilt korumanızın yanı sıra, cildi canlı tutacak ek formüllere de ihtiyaç duyacaksınız. Özellikle A,E ve C vitamini içeren ürünler canlandırıcı özelliğe sahiptir. Avon’un canlandırıcı özelliğe sahip makyaj ürünlerini tercih etmek isterseniz, Anew Yaşlanma Etkilerini Düzgünleştiren Sıkıştırılmış Pudra SPF 15 ve Anew Göz Farı ve Bakım Kiti tam size göre. Günlük bakımınıza ek olarak mevsim değişimlerinde de (özellikle yaş ve kış sonrasında) cildinize bakım kürü uygulamayı ihmal etmeyin.

35 yaş cilt bakımında ihmal edilmemesi gereken en önemli nokta hem gece ve hem de gündüz kremlerinin düzenli kullanılmasıdır. Cildiniz sadece gündüzleri değil geceleri de ilgiye ihtiyaç duyar. Güneş ışınlarına maruz kaldığınız gündüz saatlerinde cildinize göstereceğiniz ilgi, güneşin kaybolduğu gece saatlerinde göstereceğiniz ilgiden doğal olarak farklı olacaktır. Gündüz kremlerinin çoğu güneş koruma faktörü içerir, yoğunlukları gece kremlerine göre daha azdır. Gece kremleri ise cildiniz uyku sırasında daha fazla beslenmeye açık olduğu için daha yoğundur. Bu nedenle gündüzleri Anew Reversalist Yenileyici Gündüz Kremi SPF25 ile geceleri ise Anew Reversalist Yenileyici Gece Kremi ile cildinize hakkettiği ilgiyi gösterebilirsiniz.

Hem Avon’un muhteşem ürünlerini düzenli kullanıp hem de sağlıklı bir yaşam stilini tercih etmek cildinizi genç ve canlı tutmanıza yardımcı olacak.

 

 330x220px_2

Yoruma Kapalı