45 Yaş Cilt Bakımı

Genç kalmanın sırrı: 45+ yaşa özel uygulanan cilt bakımı

 

Vücudun en büyük organı olan deri, vücudumuzun dış etkilerden korunmasını sağlar. Bu nedenle derinin korunması ve bakımı çok önemlidir. Cilt yaş ilerledikçe değişir. Hayat boyu sahip olduğumuz alışkanlıklar, cildimize yaşamımız boyunca bir şekilde yansır. Beslenme tarzı, alkol ve sigara kullanımı, spor alışkanlığı, güneşe maruz kalma ve genetik faktörler, yaşlandıkça cildimizin nasıl değişeceğini belirler. Cildimize nasıl davranırsak, o da bize öyle sonuçlar verir.

Erken yaşlarda başlanması gereken cilt bakımı rutini, yaş ilerledikçe cildin değişen ihtiyaçlarına bağlı olarak değiştirir. Cilt, 45 yaşından sonra sebum salgılamayı minimuma indirir ve elastikiyetini kaybeder. Bu nedenle, cildinize her zaman, fakat özellikle 45 yaş sonrasında, iyi davranmalı, ihtiyacı olan cilt bakımı malzemelerini kullanmalısınız. 45 yaş sonrası cilt bakımında, içeriğinde A ve C vitamini olan ve cildinize elastikiyetini geri kazandıracak ürünler tercih etmelisiniz.

45+ yaşa özel cilt bakımının temel taşları: temizleme, nemlendirme, serum ve maske!


45 yaşından sonra kullanacağınız cilt bakım ürünleri, öncekilerden tamamen farklı maddeler içeriyor ve yeni ihtiyaçlarınıza yeni çözümler sunuyor. 45 yaş üstü cilt bakım rutininize kesinlikle eklemeniz gereken ürün Ultimate 7S serumdur. Nemlendiriciden önce cilde işleyen bu serum, 7 gençlik proteinini harekete geçirerek cildin doğal yaşlanma sürecini yeniden yapılandırır. Bu serumu, günde bir kere, aynı ürün grubunun gece kreminden önce uygulamanız yeterli olacaktır. 45 yaş üstü cilt bakımında kullanılan gündüz kreminiz güneş koruma faktörünü mutlaka içermelidir. Zira 45 yaşından sonra cildiniz güneşe daha hassas hale gelir.

Unutulmaması gereken diğer 45+ yaş cilt bakım ürünleri

 

Vücudumuzun yaşlanan tek yeri yüzümüz değildir. Eller, saçlar ve boyun da 45 yaşından sonra özel bakım ister. Avon geliştirdiği bir çok yüz bakım ürünü ile ellerinizi, dudaklarınızı ve gözlerinizi de unutmuyor. Göz çevresi bakım sisteminin ikili yapısındaki göz altı serumu ve göz çevresi kremi ile gözlerinizdeki kırışıklık ve torba görünümünden kısa zamanda kurtulacaksınız.

Eğer çok özel bir gala veya düğüne davetliyseniz, ve zamanınız azsa pata kreme başvurmanızı öneririz. Bu krem, saniyeler içinde yüzünüzdeki çizgilerin görünümünü azaltarak acil durum yardımı yapıyor!

Dudaklarınızın güneşten korunması gereken yaz aylarında, badem yağı ve arı sütü içeren dudak balmını çantanızdan ayırmamanızı öneririz.

Avon, cilt bakımında devrimler yaratmaya devam ediyor. 45 yaş sonrası cilt bakımının çok daha özel olduğunun farkında olan Avon, teknolojiden yardım alarak kadınların cildine daha sağlıklı ve genç bir görünüm kazandırmak için durmaksızın çalışıyor.

PSCAP_007_MO_1146892JAN0313

Yoruma Kapalı