Yaz Geldi, Güneşi Çocuklar da Özledi

Çocukların cildi çok ince olduğu için güneş ışınlarının daha dik geldiği aylarda hassas  ciltleri korumak  daha da önem kazanıyor.

Bulutlu havalar sizi yanıltmasın çünkü güneşin zararlı ışınları bulutları rahatça delip geçme özelliğine sahip. Siz  güneşi görmeseniz de emin olun o sizi görüyor.

Parka, deniz kenarına hatta yürüyüşe bile giderken miniklerin hassas ciltleri için geniş spektrumlu güneş koruyucu kremleri seçmekte fayda var. Yüksek koruma faktörlü, kansere neden olan zararlı ışınlardan koruyucu özelliği olan, suda etkisini devam ettiren kremleri tercih etmek gerekiyor.

D vitamini deposu olan güneşten korunarak faydalanmak için  çocuklarınız güneşe çıkmadan bir süre önce kremi sürün, cildine nüfuz etmesini bekleyin ve güneşte kaldığı süre ile orantılı koruyucu kremi yineleyin.

Çocuğunuz kremden hoşlanmıyorsa  renkli Avon Sun Kids serisinin ürünleri ile krem sürme seanslarını eğlenceli bir ritüele dönüştürebilirsiniz. Turkuaz rengi sayesinde kremi çocuğunuzun tüm vücuduna uyguladığınızdan emin olacaksınız.

Koruyucu güneş kreminin yanı sıra çocuğunuza hafif giysiler ve şapka giydirerek, gölgede kalarak bu yazı çok keyifli geçireceksiniz.

Yoruma Kapalı