Güneş Koruma

Yaz aylarının tadını doyasıya çıkarmak için güneşten korunmak şart!

 

Güneşin zararlı ışınlarından etkilenmemek için, yaz aylarında güneş koruması kullanmak şart. Son yıllarda ozon tabakasının iyice incelmesiyle, atmosferimiz zararlı UVA ve UVB  ışınlarını eskisi kadar filtreleyememekte. Bu nedenle, dünyamıza ulaşan zararlı UVA ve UVB ışınları cilt kanseri, cilt yanığı, foto yaşlanma gibi istenmeyen rahatsızlıklara sebep olmaktadır. Özellikle beyaz tenli kişilerin etkilendiği bu zararlı ışınlardan korunmak için bir çok yola başvuruluyor. Güneşe çıkarken şapka takmak, gözlük takmak, vücudu örten açık renkli giysiler giymek, güneş ışınlarının en yoğun olduğu 11:00 ve 17:00 saatleri arası dışarı çıkmamak bu önlemlerin başında geliyor. Fakat bu önlemler, korunmamız için gerçekten yeterli mi? İşte bu soru sorulduğunda, uzmanlar, güneşe çıkmadan on beş dakika önce vücudun tamamına güneş koruma kremi sürülmesi gerektiğini vurguluyor.

 

İhtiyaca göre güneşten korunma kremleri

 

Piyasadaki bir çok markanın güneş koruma kremini bulmak mümkün. Fakat, hepsine güvenmek mümkün mü? Bilmediğiniz markaların güneş koruma kremlerini kullanmanız pek de akıl karı değil. Uzmanlar, güvendiğiniz bir markanın yüksek faktörlü güneş koruma kremlerini tercih etmenizi öneriyor. Farklı yaşlarda farklı ihtiyaçlar duyan cildimiz için bir çok güneş koruma kremi bulmak mümkün. 45 yaşının altındaki bireyler, yüzlerini her gün basit bir güneş koruyucu içeren yüz kremi ile koruyabilir. Kullanımı daha kolay olan sprey koruyuculara başvurmak, gün içinde bronzlaşırken pratik bir şekilde korunmanıza yardımcı olur. Dalgalı cilt tonundan şikayet eden kişiler, Avon’un CC kremine başvurabilir. Bu krem, cilt tonunu eşitleyerek, solgun ve lekeli cilt görünümünü düzeltir.

 

Güneş korumasında Avon farkı

 

Güneş korumasını bir sonraki seviyeye taşıyan markaların öncüsü Avon, farklı cilt tiplerin için farklı ürünler sunuyor. Normal veya hassas cilde sahip kişiler, Solutions Truly Radiant Canlandırıcı Gündüz Kremi SPF 15  ile ışıltılı ve sağlıklı bir cilde sahip olup güneşten korunabilirler. Şehir merkezinde yaşayan, sigara dumanına maruz kalan iş kadınları için özel olarak üretilmiş Anew Clinical E-Defence Çevresel Etkilere Karşı Koruyucu ve Onarıcı Losyon SPF 50 cildi çevrenin olumsuz koşullarına karşı cildi 24 saat korur*, yalnızca 1 ayda kırışıklık görünümünü azaltır**  ve SPF50 güneş koruma faktörüyle sizi güneşin zararlı ışınlarından korur. İlk yaşlanma belirtilerini cildinde görmeye başlayan kadınlar, Solutions Youth Minerals Enerji Veren Gündüz Kremi SPF 20  kremiyle hem güneşten korunacak hem de daha genç görünümlü bir cilde kavuşacak.

 

*Losyon ve krem bir arada kullanıldıgında, serbest radikallerden koruma.

** Tüketici algı çalışmasına göre.

Yoruma Kapalı