Güneş Sonrası

Güneşten korunma, güneş sonrası bakım ile devam ediyor:

 

Güneş korumasının bu kadar çok konuşulduğu günlerde, bir de güneşten sonra mı krem süreceğim diye sitem etmeyin! Kırk yıl sonra güneş lekesi, ve kırışıklık gibi problemlere sahip olmadığınızda bu kremlere teşekkür edeceksiniz. Diyelim ki plajda güneşlenirken uyuyakaldınız ya da arkadaşlarınızla sohbet ederken güneşin yakıcı etkisini hissetmediniz , ya da bunun gibi bir aksilik yaşadınız! Güneşin zararlı UVA ve UVB ışınlarından korunamadığınızda cilt yanığıyla karşı karşıya kalırsınız. Kurumuş cilt neme açtır ve güneşten hassaslaşmış dokuyu onarmak için nemlendirici özelliği yüksek tercihen aloe vera özlü bir kreme ihtiyaç duyar. Soyulmadan kırmızı renginizi bronza dönüştürmek güneşten hassaslaşmış cildinizi ferahlatmak için güneş sonrası bakım kremlerini kullanmanızşart! Cildi besleyen, soğutan ve nemlendiren güneş sonrası bakım kremleriyle kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz.

Güneş sonrası korumada dikkat edilmesi gerekenler:

 

Eğer cildiniz ciddi olarak yanmışsa ve dokunmak acı veriyorsa, bir doktora görünmekte fayda var. Çok yanan cildin nemlendirilmeden önce tedavi edilmesi gerekir. Doktorlar güneş yanığınızın derecesini anlayacak ve ona göre bir tedavi önerecektir. Cildiniz nemlendirilerek düzeltilecek gibiyse, güneş sonrası bakımıyla cildinizi evinizde kendi kendinize de rahatlatabilirsiniz.

 

Aloe vera, yüzyıllardır güneş yanığı tedavisinde kullanılır. Fakat tropik bir adada yaşamadığımız için koparıp üzerimize süreceğimiz aloe vera bitkisini etrafımızda bulmak çok güç. Bu tedaviye en yakın çözüm, aloevera içeren bir nemlendirici bulmak olacaktır. Cildi soğutan, besleyen ve eski nem dengesine kavuşmasını sağlayan aloe vera özlü güneş sonrası bakım kremiyle rahatlayacak, Avon’a  teşekkür edeceksiniz.

 

Aloe Vera cildi besler, nemlendirir ve canlandırır. Yani güneş yanığınız yoksa bile, bu kremi günlük hayatta kullanabilirsiniz! Banyodan sonra süreceğiniz aloe vera kremiyle canlı bir cilt görünümüne kavuşabilirsiniz.
Avon’dan devrim niteliğinde güneş sonrası bakım ürünleri

 

Güneş sonrası canlılığını yitiren ve kuruyan cildinizi, Avon’un C vitamini özlü, ferahlatıcı güneş sonrası spreyiyle nemlendirin. Sprey yapısı sayesinde bu formül, cildinize çabukça nüfuz edecek. Hafif dokusuyla yanık cildinizi acıtmadan nemlendirip canlandıracak ve daha bronz bir tene sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

 

Avon’un birbirinden farklı güneş sonrası bakım ürünleriyle kuruyan, yanmış ve neme aç cildinizi canlandırabilir, tekrar ışıltılı bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz.  Fakat çok yanmak da cilt için iyi değildir! Yanık ağrılarınızı unutmak istiyorsanız, bir daha  yüksek koruma faktörlü vücut nemlendiricinizi sürmeden ve özellikle güneşin yoğun olduğu öğlen saatlerinde 11:00-17:00 arası güneşe sakın çıkmayın!

Yoruma Kapalı