Vücut Nemlendiricileri

Doğru vücut nemlendirici ürününü kullanmak, başarılı sonuç alabilmenin ilk kuralıdır:

 

Esnek ve bütünlüğünü koruyan bir cilde sahip olmanın sırrı nemdir. Cildimizdeki su miktarı azaldıkça vücudumuz nem kaybeder ve bunun sonucu olarak,  cildimizin dayanıklılığı azalır ve çabuk yıpranır. Böylece ciltte ince çizgiler ve kırışıklıklar meydana gelir. Nemlendiricinin önemi burada ön plana çıkmaktadır. Vücut nemlendiriciler cilt yüzeyinde ince bir film tabaka oluşturarak nemin cilde hapsedilmesini ve cildin nemli ve yumuşak kalmasını sağlar.

Vücut nemlendirici ürünler kuru ciltlerin bakımında ve normal cildin günlük bakımının sürdürülmesinde kullanılmaktadır. Nemsizlik her cilt tipinde meydana gelebilecek geçici bir problemdir.Su kaybı sonucu ortaya çıkar. Kuruluk ise genetik yapıya bağlı olarak meydana gelen kalıcı bir cilt tipi özelliğidir. Lipit eksikliği sonucu ortaya çıkar. Sürekli pullanma, gerilmeye neden olur.Ortak belirtileri cildin donuk görünmesi, cilt yüzeyinin sert olması ve gerilme hissinin yaşanmasıdır. Nemli ciltlerin ve kuru ciltlerin farklı nemlendiriciler kullanarak yaşanabilecek olası sorunlar karşısında kendilerine uygun nemlendiriciyi tercih etmesi önerilir.

Doğru vücut nemlendirici kullanımı niçin önemlidir?

 

Cildinizin hassas olduğunu unutmayın. Bakım ürünü kullanırken doğru ürünü kullandığınızdan her zaman emin olmalısınız. Cildin ihtiyacı kadar vücut nemlendirici kullanmak her zaman en iyi seviyede sonucu verir. Nemlendiricilerin yanlış uygulanması ise cilt yapısını bozar ve ciltte lekeler başta olmak üzere birçok soruna yol açar.Nemli bir cilde sürülen nemlendirici her zaman daha etkilidir çünkü vücut nemi daha fazla vücutta hapseder. Vücudundaki nem oranı düşük olan bir kişide ise farklı ürün kullanımıyla vücudun yeterli neme ulaşması sağlanabilir.

Vücut nemlendirici ürünler nasıl kullanılmalı:

 

Cilt kuruluğu olan kişilerin çok miktarda su ve sabun temasından kaçınması gerekmektedir. Bunun nedeni olarak; kişinin cildi ne kadar suya sabuna temas ediyorsa, o oranda kuruluk artacaktır. Çünkü su ve cilt yıkama ürünlerideri üzerindeki yağ tabakasını yok edip derinin nem kaybetmesine sebep olur. Bu sorunu giderebilmek için banyo sonrasında cilt daha ıslaklığını kaybetmeden, cilt üzerine vücut nemlendirici losyonu sürülmesi gerekmektedir. Avon’un vücüt nemlendirici olarak sunduğu Avon Care Pamuk ve Bal Özlü Pürüzsüzleştirici Vücut Losyonu ve Avon Care Arı Sütü İçeren Nemlendirici Vücut Losyonu ile cildiniz kuruluktan kurtulacaktır.

 

Yoruma Kapalı