Cilt Temizleyici

Cilt temizleyicileri, sağlıklı bir cildin yapıtaşı!

 

Cildimizde bulunan yağ bezleri, cildi korumak için sebum adlı bir salgı salgılar. Sebum, cildin asit-baz yani pH dengesini korur. Bir takım sebeplerden dolayı kıl kökünden cilt yüzeyine çıkamayan sebum, sivilce oluşumuna neden olur. Fakat, salgılanan sebum kalitesi düşük ve miktarı az ise, o ciltte kuruluk meydana gelir. Özellikle yaş ilerledikçe, sebum salgısı genç yaşlardaki sebum salgısına göre daha az olacaktır ve bu da ciltte kuruluğa sebep olur.

Cilt temizliği, sağlıklı bir cilt için gereken en önemli şeydir. Fakat, her cilt farklı bir cilt temizleyicisine ihtiyaç duyar. Akneye meyilli bir ergenin cildi ile 45 yaş üstü bir kişinin cildi, salgıladığı sebum miktarı ve kalitesi farklı olduğundan ötürü, farklı ihtiyaçlara sahiptir. Bu nedenle cilt temizleyicinizi seçerken yaşınıza ve cilt tipinize uygun bir ürün tercih etmelisiniz.

Yaşa ve cilt tipine göre cilt temizleyiciler

 

Genellikle ergenlik çağındaki gençler sivilceye meyilli karma veya yağlı cilde sahiptirler. Bu cilt tipi ekstra özen gerektirir. Kıl foliküllerinde hapsolup kalan sebum, sivilce ve siyah noktalara yol açar. Fakat, yüzü fazla yıkayarak da sebum tabakasını yok etmemek gerekir. Ciltteki sebum tabakası yıkayarak yok edilirse, cilt kuruduğunu sanarak daha çok sebum, yani yağ üretecektir. Günde iki kere gözenekleri derinlemesine temizleyen Avon Solutions Köpük Temizleyici  cildinizin pH dengesini korumaya yardımcı olacaktır ve sebum ciltteki yağlanmayı sadece gerektiği kadar azaltacaktır.

25 yaş sonrası dengeye oturmaya başlayan cilt, nem dengesini koruyacak hassas bir cilt temizleyiciye ihtiyaç duyar. Sebum kalitesi ve miktarı azalmaya başladığı için, cildi kurutmayacak bir jel temizleyici kullanmak akıllıca olacaktır.

45 yaşından sonra sebum kalitesi düşer ve miktarı iyice azalır. Cilt elastikliğini kaybederek kurumaya başlar. Özellikle bu yaştan sonra cilt bakımı çok hassaslaşır. Cildi yoğun nemlendiricilere hazırlayacak ve sebum dengesini sağlayacak bir temizleyici köpük cildinizi temizlemeniz için yeterli olacaktır.

Avon kalitesiyle her yaşam tarzına uygun cilt temizleyici bulmak mümkün

 

Avon, temizleyici mendillerden pedlere, sabunlardan jel ve köpüklere kadar her yaşam tarzına uygun cilt temizleyicisini ürün yelpazesinde barındırır. İş hayatının temposuna yakalanan kadınlar temizleyici mendillerle ciltlerini pratik ve etkin bir şekilde temizleyebilirler.

Günlük kullanım için hesaplı bir temizleyici bar arayan hanımlar da E vitamini ve gliserin içeren bir ürün tercih etmelidirler. Daha hassas cilde sahip kişiler, gül özlü ve c vitaminli yüz temizleyicisine başvurabilir.

Avon’un her cilt tipi ve hayat tarzına sahip kadını düşünerek yarattığı onlarca üründen hangisini seçeceğinize karar verirken tercih sizin!

 

Beauty2

Yoruma Kapalı