Makyaj Temizleyici

Makyaj temizleyici maskara kadar önemli

 

Arkadaşlarla buluşmalar, doğum günü partileri, romantik akşam yemekleri … Makyajsız gidilir mi? Elbette hayır! Fondöten, maskara, ruj gibi güzelliğinize güzellik katmak için satın aldığınız makyaj malzemelerinin cildinizde gün içinde uzun süre kalıcı olması önemlidir. Zira özene bezene uyguladığınız fondöteninizi, defalarca silip tekrar sürmek zorunda kaldığınız göz kaleminizi ve gideceğiniz yere varmadan silinip giden rujunuzu defalarca tazelemek sizi yorar.

Çantanızda daima taşıdığınız rimeliniz, rujunuz ne kadar önemliyse cildinizin sağlığı için banyonuzda bulundurduğunuz makyaj temizleyici de o kadar önemlidir. Peki günü başarıyla tamamladığınızda, cildinize, onu temizleyerek teşekkür ediyor musunuz?

Makyaj temizleyici kullanarak cildinize teşekkür edin

 

Rujunuzun rengi, göz kaleminizin düzgün çekilmiş olması, kirpiklerinizin güzelliğiyle gün içinde övgüler alıp kendinizi daha iyi hissedersiniz. Aynaya baktığınızda sizi memnun eden o görüntünün altındaki asıl kahramanın cildiniz olduğu bir gerçektir. Peki karşılığında cildinize teşekkür etmek için ne yapıyorsunuz?
Cildinizi mükafatlandırmanın en güzel yolu gayet basit: nefes almasını sağlayın. Uyumadan önce makyajınızı temizlemiyorsanız, cildinizin kendini en çok yenilediği saatlerde nefes almasını engelliyorsunuz demektir. Yemekten sonra dişlerinizi fırçalamadan yatmak ağız sağlığınız için ne kadar zararlıysa, makyaj temizleyici kullanmadan yatmak da öyledir. Cildiniz gece boyu, gün içinde maruz kaldığınız hava kirliliğini kendiliğinden temizleyemez. O, sadece, temizbir cildi yenileyebilir.
Makyaj temizleyici kullanılmadığında gözenekler açılır ve sivilce oluşumu görülebilir. Cilt daha erken yaşlanır.

Kaliteli ve güvenilir makyaj temizleyiciler kullanın

 

Maskarayı temizlemeden uyumak, uyandığınızda maskara olmanıza neden olabilir çünkü göz makyajının uygulanması kadar temizlenmesi de çaba gerektirir. Çoğumuz maskaradan kurtulmanın emek harcamak demek olduğunu bildiğinden makyaj temizleyici kullanmaya üşeniriz.
Yapılması gereken ilk şey, göz makyajınızı derinlemesine temizleyen etkili bir makyaj temizleyici göz pedi kullanmaktır. Avon’un makyaj temizleyici göz pedleri makyajınızı nazikçe temizler, cildinizi nemlendirerek nefes almasını sağlar.

Tüm cilt tiplerine uygun şekilde formüle edilmiş AvonSolutions Freshest Pure Çift Fazlı Makyaj Temizleyici, Alplerden elde edilen Edelweiss çiçeği ile geliştirilen Edelweiss Kompleks içerir. Cildi kir ve makyaj kalıntılarından etkin şekilde temizleyerek tazelenmiş ve ferah hissetmesini sağlar. Serinin vazgeçilmezlerinden olan, hafif jel dokulu Solutions Freshest Pure Nemlendirici Jel ise temizlenmiş cilde uygulandığı anda cildin nem oranını artırır ve günlük nem ihtiyacını karşılar.Karma ya da yağlı bir cildiniz varsa günlük temizlik rutini ile dengeli bir cilt için ilk adımı atmak adına, cildinize pamuk yardımıyla Solutions Köpük Temizleyici  uygulayabilirsiniz.

Erken kırışıklıklardan kaçınmak için her  gece yatmadan önce makyajınızı özenle temizlemeye dikkat edin!

 

kuru_cilt1kuru_cilt2

Yoruma Kapalı