Çocuklar İçin Güneş Koruyucuları

Çocukların hassas cildini korumak için güneş koruyucuları kullanmak şart!


Çocuğunuzla ilk defa tatile çıkıyorsunuz ve aklınızda sorular var. Günün her saati güneş altında oynamak isteyecek olan çocuğunuzu güneşten nasıl koruyabilirsiniz? Çocuğunuzun hassas cildine zarar vermeden, onun güneşten ve güneşin zararlı etkilerinden korunmasını nasıl sağlayabilirsiniz? Bunlar her ebeveynin üzerine düşündüğü, ve gelişen teknolojiyle kolaylıkla çözüm bulunabilen sorular. Çocukların cildi yetişkinlere göre daha ince ve hassastır. Bu nedenle güneşe karşı daha korunmasız olurlar. Çocukların hassas cildini güneşten korumak için yetişkinlerin kullandığı ürünlerden farklı güneş koruma ürünleri kullanılmalıdır. Neyse ki çocuklar için özel olarak üretilmiş güneş koruyucularına artık kolaylıkla ulaşabiliyoruz. Bu ürünlerikullanmakçocuğumu nasıl koruyacağım kaygılarınıza son verecek.

Güneşten korunurken öncelikle çocuğunuzun güneşle direkt temasını önlemelisiniz

 

Yaz aylarında UVA ve UVB ışınları dünyamıza daha yoğun bir şekilde ve dik gelir. Özellikle saat 11 ve 5 arası, güneş ışınlarının en dik ve güçlü olduğu saatlerdir. Çocukları güneşten korumanın en etkili yolu, bu saatler arası onları güneşe çıkarmamak, çıkarmak durumunda kalsanız dahi gölgede kalmalarını sağlamaktır. Bunun yanı sıra, çocuklarınıza yüzlerinin hassas derisini koruyan geniş bir şapka, omuzlarını kapatan açık renkli bir tişört, ve güneş ışınlarından neredeyse %100’e yakın koruma sağlayan çocuklar için üretilmiş bir güneş koruyucu kullanmalı, ve 2 saatte bir tekrar uygulamalısınız. Özellikle çocuğunuz açık ten rengine sahip, sarışın ve çilli ise, en az 50 SPF bir ürüne başvurmalısınız.

Avon ile çocuklar güneşten korunuyor, anneler rahatlıyor!

Avon’un çocuklar için özel olarak geliştirdiği güneş koruyucuları, çocukların güneşin tadını doyasıya çıkarmasına yardım ediyor. Suya ve güneşe dayanıklı Avon Sun+ güneş kremiyle  çocuğunuz gönlünce suda ve dışarda oynayabilir.  Avon Sun + multivitamin çocuğunuzun narin cildini güneşten korur ve multivitaminlerle besler. Sonradan kaybolan turkuaz rengiyle, losyonu çocuğunuzun tüm vücuduna uyguladığınızdan emin olmanızı sağlayan Avon Sun + turkuaz kremiyle çocuğunuz hem güneş koruyucusu sürmekten keyif alacak hem de gönül rahatlığıyla güneşin tadını çıkaracak. Bu yaz annelerin aklı, Avon sayesinde artık çocuklarda kalmayacak!

 

Yoruma Kapalı