Yetişkinler İçin Güneş Koruyucuları

Neden yetişkinler için güneş koruyucu olarak üretilmiş her ürün aynı değildir?

 

Tatile mi çıkacaksınız? Güneşin altında uzanıp teninizi bronzlaştırmak mı istiyorsunuz? Peki ya güneşin zararlı etkilerinden nasıl korunacaksınız? Bronz bir tene sahip olmak çoğu yetişkinin hayalidir. Fakat, bilinçsiz güneşlenme birçok sağlık sorununu da beraberinde getireceğinden alınması gereken ilk önlem yetişkinler için güneş koruyucu ürünler kullanmaktır. Her güneş koruyucu her cilt tipine uygun değildir. Cildinizi korumanız için önce onu iyi tanımanız gerekir.

 

Yeni doğanların cildi ince ve hassastır. Yaş ilerledikçe deri güneşle temastan ve gelişime bağlı faktörlerden dolayı kalınlaşır, asidik dengede değişimler olur, ve cilt üzerine sürülen maddelerin emilimi daha uzun zaman alır. Yetişkinlik döneminde cildin savunma mekanizması bebeklik ve çocukluk dönemine oranla daha güçlü ve hızlıdır. Bu nedenle yetişkinler için güneş koruyucu ürünler yetişkinlerin ihtiyaçlarına göre üretilmelidir.

 

Yetişkinler için üretilmiş güneş koruyucu ürünler farklı topikal biçimlerde tüketicinin beğenisine sunulur. Losyon, sprey ve jel halinde satılan güneş koruyucu ürünleri hemen her marketin rafında görmek mümkündür.  Marketlerde mevcut olmayan, daha özelleşmiş, yetişkinler için güneş koruyucu ürünler de mevcuttur. Bu ürünler genelde cildin onarımını kolaylaştırmak için vitaminler ve antioksidanlarla güçlendirilmişlerdir. Daha özelleşmiş ürünler, marketlerdeki ürünlerin aksine, hem UVB hem de uzun vadede kanser riski oluşturan UVA’ya karşı koruyucu bir kalkan oluştururlar. Bu nedenle yetişkinler için güneş koruyucu seçimimizi özenle yapmalıyız.

 

Yetişkinler için güneş koruyucu ürünlerde SPF’ye dikkat!

 

Yetişkinler için güneş koruyucu ürünlerde gözümüze çarpan en temel farklılık güneş koruma faktörü (SPF), kısaca faktördür. Faktör, güneş koruyucu ürünün güneşten koruma etkinliğini ifade etmek için kullanılır. Koyu ten rengine sahip yetişkinlerin en az 15 faktörlü, hassas ve açık ten rengine sahip yetişkinlerin ise geniş spektrum etiketli ve 30 faktörün üzerindeki ürünleri tercih etmesi gerekir.  Yüzümüzde daha ince ve hassas bir deriye sahip olduğumuz için özel olarak üretilmiş yaşlanma karşıtı güneş koruyucu yüz kremlerini ve yaşlanma karşıtı güneş koruyucu vücut losyonlarını ayrı ayrı tercih edebiliriz. Hassas dudak derinizi de güneşin zararlı etkilerinden korumak için güneş koruyucu balm kullanmayı ihmal etmeyin!

Avon’un yetişkinler için güneş koruyucu ürünlerinin farkını yaşayın:

 

Avon’un yetişkinler için güneş koruyucu ürünlerinin çoğu ciltteki D vitaminini aktive etmeye yardımcı olacak şekilde geliştirilmiştir. Daha pratik olduğu için sprey şeklindeki güneş koruyucuları tercih edenlerdenseniz Avon Sun+ Hassas Ciltler için Güneş Koruyucu Sprey SPF15 sizin için ideal. Cildinizde beyaz bir tortu görünümü bırakan güneş koruyucularından hoşlanmayanlardansanız Avon Sun+ Şeffaf Sprey SPF30’u denemenizi öneririz. Hem kuru cildinizi nemlendirmek hem de güneşten korumak için ayrı ayrı iki ürün bulmaya çalışmak yerine Avon Sun+ Hassas Ciltler için Nemlendirici Güneş Kremi SPF25’ni kullanabilirsiniz.

Yoruma Kapalı